Магмас-
 Автоматик
комплексна автоматизація цукрового виробництва

Перетворювачі рН

У цукровому виробництві застосовуються для вимірювання рН соку I та II сатурації, живильної води для дифузійних апаратів, дифузійного соку. Як правило використовують перетворювачі: HoneyWell, Siemens, Endress+Hauser.

Прилад для вимірювання рН складається з первинного датчика (електрода) і перетворювача. Перетворювачі досить однотипні, дозволяють настройку і калібрування, мають рідкокристалічний дисплей і набір виходів для передачі значень рН (температури, відмов та ін.) в систему автоматизації.

Найчастіше ми використовуємо перетворювачі CPM-223 Endress + Hauser щитового виконання, які підключаються до безконтактного цифрового електроду CPS11D.

Головна особливість цифрового електрода в тому, що вимірювання відбувається безпосередньо в електронному блоці, вбудованому в безконтактний роз'єм електрода. Звідси і його незаперечні переваги - не має контактів, які можуть псуватися, довжина і якість кабелю не впливають на передачу сигналу. Без додаткових кабелів передаються також і інші параметри, наприклад, температура.

Електрод CPS11D призначений для вимірювання в діапазоні 0..14 одиниць рН і
-15..+130°С. Він довгий час не втрачає своїх вимірювальних якостей, простий в обслуговуванні (для видалення осаду мінеральних солей використовується 0.1 н соляна кислота), має високу точність вимірювань.

На фото показані два електроди для порівняння - зверху цифровий, безконтактний, знизу класичний

Принцип роботи

Для вимірювання величини рН (концентрації іонів водню (гідроґену)) використовується потенціометричний метод, який заснований на використанні залежності електричного потенціалу спеціального датчика (вимірювального електроду) від складу аналізованого розчину. Вимірювальний електрод реагує на іони водню, а його потенціал залежить від вмісту цих іонів в розчині, тобто від величини рН.

+Про нас  Новини  Контакти  Історія+Впроваджено+Агарський  1 продукт+Ак-Суйський  Продуктове  Підварка  ВКУ  Сушка  Очистка  Вапнякове  Клеровка+Волоконовський  Очистка соку  1 продукт  Рафінад+Гнідавський  Дифузія  Дефекація  Сатурація  Фільтри соку  Випарка  Фільтри сиропу  1 продукт  2-3 продукт  Збірники+Дмитротаранівський  Дифузія+Дубенський  Випарка  Фільтрація МВЖ+Збараж  1 продукт+Каіндинський  Дифузія  Очистка соку  Фільтри 1с  Фільтри 2с  Випарка+Новопокровський  Продуктове+Парафіївський  Дифузія+Скідельський  Продуктове  Сушка+Старокостянтинів  Дифузія  1 продукт  2-3 продукт  Кристалізатори+Теофіполь   Дифузія  Очистка соку  Фільтрація 2  Випарка  1 продукт  2-3 продукт+Ульянівський  Дифузія+Хоростків  Збірники+Шепетівка   Дифузія  1 продукт+Етапи робіт  Обстеження   Проектування  Програмування  SCADA  Виготовлення  Поставка  Монтаж+Пропозиції   Бункер буряку  Бурякорізки  Антисептик   Преса  Дифузія  Дефекосатурація  Фільтри МВЖ  Випарна установка   Вакуум-апарат  Кристалізатори−Обладнання  Контролери−Датчики  Термометри  СВЧ-аналізатор  Тиск  Рівень  Густиноміри  Витрата рідини  Витрата пари  рН-метри  Ваги+Виконавчі мех.  Арматура  ЧП  Пневмообладнання  Електрообладнання+Розробки+SCADA-Lite  Конфігурація  Мнемосхеми  Користувачі  Повідомлення  Керування  Basic  Графіки  Журнали  Звіти  СУИМ  Віскозиметр  Кондуктометр  Управління фільтром  Пульт для ТЕ-4  АРМ технолога  Живлення TSX Micro  Обмежувач струму+Партнери  Замовники  Колеги  Постачальники


  Паста МАГМАС

Orphus