Магмас-
 Автоматик
комплексна автоматизація цукрового виробництва

Віскозиметр

Нами розроблений та успішно використовується в деяких модифікаціях ротаційний віскозиметр на основі двигуна постійного струму.

Інструкція з експлуатації (pdf-0.9Mb)

Призначення віскозиметра - неперервне вимірювання та індикація в'язкості утфелю з передачею сигналу в систему автоматизації. Сигнал в'язкості використовується для контролю вмісту сухих речовин і для розкачки (розведення) утфелю.

Складається віскозиметр із ротаційного датчика РДВ-02 (РДВ-03) і нормуючого перетворювача НВП-03.

Ротаційний датчик існує у 2 виконаннях:

  • РДВ-02 з притискним механізмом для вакуум-апаратів
  • РДВ-03 без притискного механізму для ємностей під атмосферним тиском

РДВ встановлюється за допомогою фланцевого з'єднання на ємність з утфелем, вал з вимірювальними дисками занурюється в утфель. Диски на валу з'ємні. 3 диски - це максимум, робочий варіант - 1 чи 2 диски.

Нормуючий перетворювач НПВ-03 встановлюється в квадратний отвір у стінці й закріплюється гвинтами фіксаторів. На дисплеї неперервно індикується значення в'язкості, всі налаштування виконуються кнопками з меню.

Імпульсний перетворювач формує напругу на двигун незалежно від напруги живлення та робить вимірювання нечутливим до живлення. Живлення 24 В +/-10%, споживання до 1 А в залежності від в'язкості.

Особливості

  • легко налаштовується через російськомовне меню. Структура меню схожа з мобільними телефонами. Налаштування з меню не порушує роботи і може виконуватися на працюючому віскозиметрі
  • є можливість зупинки двигуна (двигун необхідно зупиняти вчасно, притискаючи до вакуум-апарату під час вигрузки чи пропарки)
  • захист від короткого замикання двигуна
  • вираховується від'єднання й замикання двигуна й індикується світлодіодом
  • струмовий вихід гальванічно відділений від решти схеми, налаштовується в діапазонах 0..5, 0..20, 4..20 мА і містить вихідну напругу не менше 10 В (ГОСТ 26.011-80)
  • контролюється реальний струм виходу й відхилення індикується світлодіодом (у випадку обриву лінії, перевантаження)

Підключення

Принцип вимірювання в'язкості

У віскозиметрі використовується двигун постійного струму з незалежним збудженням, для якого струм якоря пропорційний моменту на валу.

Струм якоря знімається мікроконтроллером з шунта через вузол гальванічний розвя'зки, обробляється (масштабується, фільтрується) і передається на струмовий вихід.
Таким чином, на вихід передається сигнал, пропорційний моменту на валу, який є однозначною функцією в'язкості та може бути використаний для управління технологічними процесами.

Точне налаштування під двигун виконується по 2 точках - холостий хід та повна зупинка його. Налаштування краще всього виконувати на працюючому об'єкті, коли температура двигуна вийде на режим.
На наших віскозиметрах виконана автоматика вакуум-апаратів на цукрових заводах:

З 2005 р. виготовлено й встановлено 56 екземплярів пристрою (більш ранні системи будувались на подібних пристроях іншого виробника).

+Про нас  Новини  Контакти  Історія+Впроваджено+Агарський  1 продукт+Ак-Суйський  Продуктове  Підварка  ВКУ  Сушка  Очистка  Вапнякове  Клеровка+Волоконовський  Очистка соку  1 продукт  Рафінад+Гнідавський  Дифузія  Дефекація  Сатурація  Фільтри соку  Випарка  Фільтри сиропу  1 продукт  2-3 продукт  Збірники+Дмитротаранівський  Дифузія+Дубенський  Випарка  Фільтрація МВЖ+Збараж  1 продукт+Каіндинський  Дифузія  Очистка соку  Фільтри 1с  Фільтри 2с  Випарка+Новопокровський  Продуктове+Парафіївський  Дифузія+Скідельський  Продуктове  Сушка+Старокостянтинів  Дифузія  1 продукт  2-3 продукт  Кристалізатори+Теофіполь   Дифузія  Очистка соку  Фільтрація 2  Випарка  1 продукт  2-3 продукт+Ульянівський  Дифузія+Хоростків  Збірники+Шепетівка   Дифузія  1 продукт+Етапи робіт  Обстеження   Проектування  Програмування  SCADA  Виготовлення  Поставка  Монтаж+Пропозиції   Бункер буряку  Бурякорізки  Антисептик   Преса  Дифузія  Дефекосатурація  Фільтри МВЖ  Випарна установка   Вакуум-апарат  Кристалізатори+Обладнання  Контролери+Датчики  Термометри  СВЧ-аналізатор  Тиск  Рівень  Густиноміри  Витрата рідини  Витрата пари  рН-метри  Ваги+Виконавчі мех.  Арматура  ЧП  Пневмообладнання  Електрообладнання−Розробки+SCADA-Lite  Конфігурація  Мнемосхеми  Користувачі  Повідомлення  Керування  Basic  Графіки  Журнали  Звіти  СУИМ  Віскозиметр  Кондуктометр  Управління фільтром  Пульт для ТЕ-4  АРМ технолога  Живлення TSX Micro  Обмежувач струму+Партнери  Замовники  Колеги  Постачальники


  Паста МАГМАС

Orphus