Магмас-
 Автоматик
комплексна автоматизація цукрового виробництва

Кондуктометр

Нами розроблений та успішно використовується у автоматизації вакуум-апаратів електронний кондуктометр.

По кондуктометру управляється перша половина варки утфелю - згущення, затравка, початковий ріст кристалів. Завершальне уварювання виконується по віскозиметру.

Кондуктометр складається з електрода і нормуючого перетворювача.

Електрод монтується в днищі вакуум-апарата у місці інтенсивної циркуляції утфелю (вварюється бобишка, електрод закручується).

Перетворювач встановлюється в пульті управління вакуум-апаратом і з'єднується з електродом двожильним кабелем (витою парою). Перетворювач вимірює електричний опір між струмоведучими частинами електроду, відображає його на дисплеї й передає у вибраному масштабі на струмовий вихід.

Особливості кондуктометра

  • легко налаштовується через російськомовне меню. Структура меню схожа з мобільними телефонами. Налаштування через меню не порушує роботи і може виконуватися на працюючому кондуктометрі
  • верхня межа вимірювання задається в меню (від 50 до 2000 Ом)
  • струмовий вихід гальванічно відділений від решти схеми, налаштовується на діапазони 0..5, 0..20, 4..20 мА і має вихід напруги не менше 12В (ГОСТ 26.011-80)
  • визначається та індикується світлодіодом розрив струмового виходу
  • живлення 24 В +/-10%, споживання не більше 5 Вт
  • вбудований інтерфейс Ethernet 10/100baseT з ModbusTCP, WEB-сервером і ін.
    (аналогічно СУИМ 0/20-05)
  • на вимірювальний електрод від перетворювача подається напруга спеціальної форми, обраної з умови мінімального електролітичного розчинення та забруднення електрода. Середня напруга на електроді наближається до нуля

Принцип вимірювання

Електропровідність цукровмісних розчинів визначається наявністю речовин, що проводять електричний струм (в основному неорганічних солів), від кількості яких залежить необхідна межа вимірювання.

Спостерігається чітка залежність електропровідності цукрового розчину від вмісту цукру при постійній кількості речовин, які проводять електричний струм і постійної температури. Таким чином, вимірювання електричного опору розчину дає можливість побічно оцінювати вміст цукру в розчині.

Опір вимірюється між винесеною частиною електрода і його корпусом (між ними - фторопластова ізоляція). Якщо питомий опір розчину занадто великий (малий) і допустима межа вимірювання не узгоджується з фактичним значенням, відстань між винесеною частиною і корпусом можна змінювати.

Електричний опір утфелю при постійному вмісті домішків, що проводять струм є однозначною і гладкою функцією температури і коефіцієнта пересичення міжкристального розчину, що дає змогу використовувати його в якості параметра для підкачок.З 2005 по 2019 р. виготовлено й встановлено 43 екземпляри пристроїв.

Кондуктометри були (сьогодні вже не працюють) основним датчиком на вакуум-апаратах цукрових заводів Скідельського та Гнідавського заводів.

Сьогодні кондуктометри встановлені і працюють в якості резервного датчика для варки утфелю в системах з НВЧ-густиномірами:

+Про нас  Новини  Контакти  Історія+Впроваджено+Агарський  1 продукт+Ак-Суйський  Продуктове  Підварка  ВКУ  Сушка  Очистка  Вапнякове  Клеровка+Волоконовський  Очистка соку  1 продукт  Рафінад+Гнідавський  Дифузія  Дефекація  Сатурація  Фільтри соку  Випарка  Фільтри сиропу  1 продукт  2-3 продукт  Збірники+Дмитротаранівський  Дифузія+Дубенський  Випарка  Фільтрація МВЖ+Збараж  1 продукт+Каіндинський  Дифузія  Очистка соку  Фільтри 1с  Фільтри 2с  Випарка+Новопокровський  Продуктове+Парафіївський  Дифузія+Скідельський  Продуктове  Сушка+Старокостянтинів  Дифузія  1 продукт  2-3 продукт  Кристалізатори+Теофіполь   Дифузія  Очистка соку  Фільтрація 2  Випарка  1 продукт  2-3 продукт+Ульянівський  Дифузія+Хоростків  Збірники+Шепетівка   Дифузія  1 продукт+Етапи робіт  Обстеження   Проектування  Програмування  SCADA  Виготовлення  Поставка  Монтаж+Пропозиції   Бункер буряку  Бурякорізки  Антисептик   Преса  Дифузія  Дефекосатурація  Фільтри МВЖ  Випарна установка   Вакуум-апарат  Кристалізатори+Обладнання  Контролери+Датчики  Термометри  СВЧ-аналізатор  Тиск  Рівень  Густиноміри  Витрата рідини  Витрата пари  рН-метри  Ваги+Виконавчі мех.  Арматура  ЧП  Пневмообладнання  Електрообладнання−Розробки+SCADA-Lite  Конфігурація  Мнемосхеми  Користувачі  Повідомлення  Керування  Basic  Графіки  Журнали  Звіти  СУИМ  Віскозиметр  Кондуктометр  Управління фільтром  Пульт для ТЕ-4  АРМ технолога  Живлення TSX Micro  Обмежувач струму+Партнери  Замовники  Колеги  Постачальники


  Паста МАГМАС

Orphus