Магмас-
 Автоматик
комплексна автоматизація цукрового виробництва

Система автоматизації вакуум-апаратів 2-3 продуктів

ОАО "Викор". Новопокровський цукровий завод

Система автоматизації розроблена, змонтована й впроваджена в роботу в сезон 2010 р., 2 вакуум-апарату добавлено в 2012 р.

 

Обладнання, охоплене системою автоматизації

 • 3 вакуум-апарати 2 продукту
 • 3 вакуум-апарати 3 продукту
 • технологічні обладнання продуктового відділення (збірники біля вакуум-апаратів й центрифуг, утфелемішалки, мішалки-кристалізатори, пластинчаті підігрівачі)

Основні складові системи

 • службове приміщення зі щитами управління й SCADA-сервером
 • операторське приміщення з комп'ютером оператора вакуум-апаратів 2-3 продуктів
 • 7 щитів управління й 1 щит живлення:
  Збірники Вакуум-апарати, 6шт. Щит живлення

В основі системи - контроллери TSX Premium P572634 з інтегрованим портом Ethernet, об'єднані мережею Modbus/TCP/Ethernet.

На щитах розташовані станції СУИМ 0/20-05 (аналогове управління), тумблери (дискретне управління), світлодіодні індикатори станів затворів.

Щит живлення забезпечує стабілізоване й гальванічно ізольоване живлення =24 В для кожного щита управління. Забезпечується широкий діапазон вхідних напруг ~220 В, 100% гарячий резерв живлення по кожному щиту управління, сигналізація відмов блоків живлення в контролер і на верхній рівень.

Щити управління вакуум-апаратами

Комутують усі датчики й затвори вакуум-апарата, надають можливості оперативного контролю і управління.

На дверях щита розміщена мнемосхема вакуум-апарата з тумблерами й світлодіодними індикаторами для дискретних затворів (11шт.), станції управління СУИМ 0/20-05 для управління аналоговими затворами (пара, вакуум, продукт, вода, вигрузка) и для вимірювання аналогових параметрів (8шт.).

Для кожного затвору дискретного типу установлений тумблер на 3 положення: "Автомат/Закрито/Відкрито". Для всіх кінцевих вимикачів затворів встановлені світлодіоди, що відображають стан затвора.

Станції управління СУИМ 0/20-05 управляють затворами в ручному й автоматичному режимах, відображають поточне значення параметрів. СУИМ 0/20-05 підключені до контроллерів через Modbus/TCP/Ethernet в якості модулів вводу/виводу.

Особливості системи

 • виконана повна автоматична варка на всьому циклі роботи вакуум-апарата
 • вимірювання СР виконується датчиками HK6-F
 • застосування частотного приводу на циркуляторах дозволило змінити момент на валу мішалки й задіяти цей параметр в варці (звичайно вимірюють струм навантаження приводу, який значно гірше характеризує стан утфелю в апараті, але простіше піддається вимірюванню)
 • пуск, зупинка й перемикання швидкостей циркулятора по наростанню навантаження виконується автоматично
 • вимірювання рівню виконано з допомогою двох окремих датчиків PC-28 (верхнього й нижнього) з відніманням сигналу "електричним" способом. Обидва сигнали заводяться в одну СУИМ 0/20-05, яка має функцію віднімання сигналів і в контролер по Modbus/TCP передається вже сигнал рівню. Верхній датчик виконує також вимірювання розрідження в апарат.
  Більше для таких прикладів ми використали дифманометри APR-2200 і з часом виявили наступні недоліки:
  • при недбалому поводженні існує небезпека порушення герметичності довгих мідних капілярів, які з'єднують датчик з виносними мембранами, що повністю виводить датчик зі строю
  • більш складний монтаж, обслуговування й стендова перевірка в порівнянні з двома окремими датчиками. Необхідність захисту капіляра
  • сумарна вартість APR-2200 вдвоє більше системи на двох окремих датчиках
 • вигрузка утфелю з вакуум-апаратів регулюються аналоговим затвором ДУ400 по рівню в приймальних мішалках, що дає дозвіл випередити переповнення мішалок в результаті повільного переходу утфелю по мішалках-кристалізаторах.
+Про нас  Новини  Контакти  Історія−Впроваджено+Агарський  1 продукт+Ак-Суйський  Продуктове  Підварка  ВКУ  Сушка  Очистка  Вапнякове  Клеровка+Волоконовський  Очистка соку  1 продукт  Рафінад+Гнідавський  Дифузія  Дефекація  Сатурація  Фільтри соку  Випарка  Фільтри сиропу  1 продукт  2-3 продукт  Збірники+Дмитротаранівський  Дифузія+Дубенський  Випарка  Фільтрація МВЖ+Збараж  1 продукт+Каіндинський  Дифузія  Очистка соку  Фільтри 1с  Фільтри 2с  Випарка−Новопокровський  Продуктове+Парафіївський  Дифузія+Скідельський  Продуктове  Сушка+Старокостянтинів  Дифузія  1 продукт  2-3 продукт  Кристалізатори+Теофіполь   Дифузія  Очистка соку  Фільтрація 2  Випарка  1 продукт  2-3 продукт+Ульянівський  Дифузія+Хоростків  Збірники+Шепетівка   Дифузія  1 продукт+Етапи робіт  Обстеження   Проектування  Програмування  SCADA  Виготовлення  Поставка  Монтаж+Пропозиції   Бункер буряку  Бурякорізки  Антисептик   Преса  Дифузія  Дефекосатурація  Фільтри МВЖ  Випарна установка   Вакуум-апарат  Кристалізатори+Обладнання  Контролери+Датчики  Термометри  СВЧ-аналізатор  Тиск  Рівень  Густиноміри  Витрата рідини  Витрата пари  рН-метри  Ваги+Виконавчі мех.  Арматура  ЧП  Пневмообладнання  Електрообладнання+Розробки+SCADA-Lite  Конфігурація  Мнемосхеми  Користувачі  Повідомлення  Керування  Basic  Графіки  Журнали  Звіти  СУИМ  Віскозиметр  Кондуктометр  Управління фільтром  Пульт для ТЕ-4  АРМ технолога  Живлення TSX Micro  Обмежувач струму+Партнери  Замовники  Колеги  Постачальники


  Паста МАГМАС

Orphus