Магмас-
 Автоматик
комплексна автоматизація цукрового виробництва

SCADA. Мнемосхеми

Мнемосхема - спосіб представлення технологічної інформації в графічному виді.

В залежності від складності проекту автоматизації SCADA-додаток може містити одну і більше мнемосхему. При реалізації проектів останніх років ми застосовували сучасні TFT-монітори з більшою діагоналлю і, відповідно, з більшим роздільною здатністю екрана. Ці міри дали можливість нам створювати мнемосхеми, які відображають весь техпроцес на одному екрані, що безсумнівно позначається на продуктивності роботи оператора. Приклад реалізації мнемосхеми дифузійного відділення.

Бібліотека SCADA-Light містить набір візуальних компонентів, достатніх для реалізації мнемосхем різного рівню складності:TScadaLabel - відображення значення тегу в текстовому виді. Формування тексту, його колір і фон може задаватися централізовано в конфігурації з допомогою асоціативної мітки.TScadaButton - відображення стану тега й управління з допомогою кнопки.TScadaLights - відображення стану тега з допомогою різнокольорових фігур. Підтримується "невидимість" та "моргання".TScadaimages - відображення значення тегу за допомогою контейнера картинок. Підтримується "невидимість" та "моргання".TScadaGauge - відображення значення тегу у виді стовбця. Підтримується відображення граничних значень.TScadaTrend - відображення значень тегів у виді тренду (тимчасового графіку).TScadaSound - формування звукових повідомлень у відповідності зі значеннями тегів. Підтримується як одиночні, так і ті, що повторяються звукові повідомлення.

Усі візуальні елементи бібліотеки мають можливість формувати "підказки" оператору. Текст підказки може містити імя тега, його значення, час останнього оновлення, час від останнього оновлення значення й іншу інформацію:В якості середовища розробки SCADA-системи обрана IDE Borland Delphi 7. Це дає змогу не тільки швидко створювати додатки, але й завдяки розробленій нами бібліотеці візуальних елементів для SCADA, звести програмування до мінімуму.

Розробку мнемосхем можна розбити на такі кроки:

  • рисування в графічному редакторі фонових картинок
  • створення вікон для мнемосхем на основі шаблона
  • "накидання" візуальних компонентів (написи, повзунки, поршні, контейнери картинок і т.д.) на форму
  • налаштування властивостей візуальних компонентів
  • "прив'язування" тегів із конфігурації проекту до візуальних компонентів
  • програмування, при необхідності, додаткової функціональності додатку

Приклад головного вікна проекту:


Мнемосхема з візуальними елементами:


"Прив'язування" тегів з конфігурації проекту до візуальних компонентів:

+Про нас  Новини  Контакти  Історія+Впроваджено+Агарський  1 продукт+Ак-Суйський  Продуктове  Підварка  ВКУ  Сушка  Очистка  Вапнякове  Клеровка+Волоконовський  Очистка соку  1 продукт  Рафінад+Гнідавський  Дифузія  Дефекація  Сатурація  Фільтри соку  Випарка  Фільтри сиропу  1 продукт  2-3 продукт  Збірники+Дмитротаранівський  Дифузія+Дубенський  Випарка  Фільтрація МВЖ+Збараж  1 продукт+Каіндинський  Дифузія  Очистка соку  Фільтри 1с  Фільтри 2с  Випарка+Новопокровський  Продуктове+Парафіївський  Дифузія+Скідельський  Продуктове  Сушка+Старокостянтинів  Дифузія  1 продукт  2-3 продукт  Кристалізатори+Теофіполь   Дифузія  Очистка соку  Фільтрація 2  Випарка  1 продукт  2-3 продукт+Ульянівський  Дифузія+Хоростків  Збірники+Шепетівка   Дифузія  1 продукт+Етапи робіт  Обстеження   Проектування  Програмування  SCADA  Виготовлення  Поставка  Монтаж+Пропозиції   Бункер буряку  Бурякорізки  Антисептик   Преса  Дифузія  Дефекосатурація  Фільтри МВЖ  Випарна установка   Вакуум-апарат  Кристалізатори+Обладнання  Контролери+Датчики  Термометри  СВЧ-аналізатор  Тиск  Рівень  Густиноміри  Витрата рідини  Витрата пари  рН-метри  Ваги+Виконавчі мех.  Арматура  ЧП  Пневмообладнання  Електрообладнання−Розробки−SCADA-Lite  Конфігурація  Мнемосхеми  Користувачі  Повідомлення  Керування  Basic  Графіки  Журнали  Звіти  СУИМ  Віскозиметр  Кондуктометр  Управління фільтром  Пульт для ТЕ-4  АРМ технолога  Живлення TSX Micro  Обмежувач струму+Партнери  Замовники  Колеги  Постачальники


  Паста МАГМАС

Orphus