Магмас-
 Автоматик
комплексна автоматизація цукрового виробництва

Надвисокочастотні (НВЧ) аналізатори концентрації

Їх також називають "бріксометрами". Використовуються такі аналізатори для вимірювання вмісту сухих речовин в багатокомпонентних середовищах.

Основні застосування датчика на цукровому заводі:

  • вимірювання % сухих речовин (Bx) сиропу після випарної установки
  • вимірювання Bx клеровки цукру
  • вимірювання Bx утфелю в вакуум-апараті

У своїх системах автоматизації ми використовували НВЧ-аналізатори трьох виробників:

LB-565
Berthold
HK6-F
Harrer & Kassen
μ-ICC 2.45
ProMtec
LB-565 перетворювач HK6-F виносний пульт μ-ICC 2.45 перетворювач
LB-565 датчик HK6-F датчик і перетворювач μ-ICC 2.45 датчик

 

НВЧ-аналізатор складається з зонда, який безпосередньо контактує з досліджуваним середовищем і перетворювача, який має безліч функцій: генерує НВЧ-сигнал на зонд, знімає відгук, перераховує і видає результати вимірювань на різні інтерфейси, відображає на дисплеї результати або меню налаштування.

Мікрохвильовий зонд встановлюється в кишені парової камери або в днищі вакуум-апарату в місці інтенсивної циркуляції утфелю. Перетворювач, якщо він не виконаний в одному корпусі зі зондом, встановлюється поблизу від зонда. Довжина штатних з'єднувальних кабелів невелика - одиниці метрів.

Мікрохвильової зонд існує в декількох основних варіантах: звичайному, з промивкою і проточному.

Переваги та недоліки НВЧ-аналізаторів

НВЧ-аналізатори дорогі і досить складні в налаштуванні. Потрібен відбір значної кількості проб утфелю і точне визначення % СВ відібраних зразків для калібрування перетворювачів.

На густих утфелях існує також проблема відповідності проби на датчику та проби з пробного крана, оскільки це можуть бути абсолютно різні місця вакуум-апарату.

НВЧ-аналізатор не відрізняє цукрозу, яка перейшла в кристали, від цукрози в розчині, внаслідок чого неможливо пряме визначення коефіцієнта пересичення утфелю.

Тим не менш, НВЧ-аналізатор є єдиним засобом для прямого безперервного вимірювання вмісту сухих речовин в продуктах цукрового виробництва. Після правильного калібрування відмінно себе показує - показання достовірні, не змінюються в часі.

Принцип дії

Мікрохвильовий зонд, що має дві антени (приймальну і передавальну), пропускає через шар досліджуваного продукту НВЧ випромінювання.

Час поширення хвиль від антени-передавача до антени-приймача і їх інтенсивність на приймальній антені залежать від властивостей досліджуваного середовища.

У водних розчинах і суспензіях в більшості випадків вода різко відрізняється за своїми властивостями від інших компонентів (діелектрична проникність порядку 81, полярна молекула), і саме її вміст визначає умови розповсюдження хвиль.

Вимірювання зсуву фази і загасання хвилі дозволяє, після відповідного калібрування датчика, визначити вміст води в речовині, а, відтак, і зміст сухих речовин.

+Про нас  Новини  Контакти  Історія+Впроваджено+Агарський  1 продукт+Ак-Суйський  Продуктове  Підварка  ВКУ  Сушка  Очистка  Вапнякове  Клеровка+Волоконовський  Очистка соку  1 продукт  Рафінад+Гнідавський  Дифузія  Дефекація  Сатурація  Фільтри соку  Випарка  Фільтри сиропу  1 продукт  2-3 продукт  Збірники+Дмитротаранівський  Дифузія+Дубенський  Випарка  Фільтрація МВЖ+Збараж  1 продукт+Каіндинський  Дифузія  Очистка соку  Фільтри 1с  Фільтри 2с  Випарка+Новопокровський  Продуктове+Парафіївський  Дифузія+Скідельський  Продуктове  Сушка+Старокостянтинів  Дифузія  1 продукт  2-3 продукт  Кристалізатори+Теофіполь   Дифузія  Очистка соку  Фільтрація 2  Випарка  1 продукт  2-3 продукт+Ульянівський  Дифузія+Хоростків  Збірники+Шепетівка   Дифузія  1 продукт+Етапи робіт  Обстеження   Проектування  Програмування  SCADA  Виготовлення  Поставка  Монтаж+Пропозиції   Бункер буряку  Бурякорізки  Антисептик   Преса  Дифузія  Дефекосатурація  Фільтри МВЖ  Випарна установка   Вакуум-апарат  Кристалізатори−Обладнання  Контролери−Датчики  Термометри  СВЧ-аналізатор  Тиск  Рівень  Густиноміри  Витрата рідини  Витрата пари  рН-метри  Ваги+Виконавчі мех.  Арматура  ЧП  Пневмообладнання  Електрообладнання+Розробки+SCADA-Lite  Конфігурація  Мнемосхеми  Користувачі  Повідомлення  Керування  Basic  Графіки  Журнали  Звіти  СУИМ  Віскозиметр  Кондуктометр  Управління фільтром  Пульт для ТЕ-4  АРМ технолога  Живлення TSX Micro  Обмежувач струму+Партнери  Замовники  Колеги  Постачальники


  Паста МАГМАС

Orphus