Магмас-
 Автоматик
комплексна автоматизація цукрового виробництва

Станція управління виконавчим механізмом

Нами розроблено та успішно використовується (1118 встановлених екземплярів на початок 2024 року) універсальний засіб для побудови аналогових контурів управління - Станція управління СУІМ 0/20-05.

Інструкція з експлуатації. pdf 2.3Mb.

Актуальна версія прошивки 5.40 від 29.09.24, інструкція з експлуатації може трохи відставати.

Основне застосування СУІМ 0/20-05 - управління аналоговим виконавчим механізмом в складі систем автоматизації на базі PLC (або без PLC з підключенням безпосередньо до SCADA) з можливістю переходу на ручний режим управління.

СУІМ 0/20-05 має два фіксатори корпуса в стандартний отвір 92x92. Два роз’єми WAGO відповідають за зовнішні підключення.

Структура СУІМ 0/20-05 (докладний опис можна знайти в "Інструкції з експлуатації"):

Кожний з входів/виходів та інтерфейсів з’вязку гальванічно відокремлений від решти вузлів та від джерела живлення.
Керуючий вплив на аналоговий виконавчий механізм формується від вибраного джерела в "автоматичному" режимі або безпосередньо задається оператором в "ручному".

Джерелом сигналу для автоматичного режиму можуть бути:

 • старша система (через дискретні сигнали "Більше"/ "Менше", через ModbusTCP/Ethernet)
 • ПІ-регулятор від аналогових входів з локальним завданням
 • ПІ-регулятор від аналогових входів с завданням по ModbusTCP
 • генератор пилкоподібного сигналуНезалежно від роботи аналогового виходу дискретний вихід може:

 • працювати виходом позиційного регулятора від одного з двох аналогових входів
 • керуватись через ModbusTCP/Ethernet
 • сигналізувати режим роботи РУЧНИЙ/АВТОМАТ аналогового виходу

Для позиційного регулятора є завдання та зона нечутливості.
Засоби відображення дозволяють миттєво оцінити стан контуру:

 • в верхньому рядку відображуються 2 аналогових входи - переключення кнопкою
 • в нижньому рядку показується аналоговий вихід
 • світлодіод помилок різним режимами мигтіння відображує помилки всіх аналогових сигналів (розрив, перевантаження)
 • світлодіод А/Р показує, в якому режимі працює аналоговий вихід - в РУЧНОМУ чи АВТО
 • мерехтіння світлодіода А/Р показує наявність зв’язку через ModbusTCP/Ethernet
 • якщо аналоговий вхід задіяний в якомусь з регуляторів - додатково показується його завдання
СУІМ легко налаштовується через зрозуміле текстове меню. Навігація та зміна налаштувань виконується власними кнопками. Структура меню деревоподібна та інтуїтивно зрозуміла. Налаштування через меню не порушує роботи пристрою і виконується на працюючому об’єкті. Основне в меню:

 • вибирається джерело управління в автоматичному режимі
 • вхідним та вихідному сигналам даються імена, діапазони та одиниці вимірювання, у відповідності до яких сигнали будуть відображені на дисплеї
 • для входів регулюється фільтрація, для виходу - обмеження швидкості наростання, обмеження амплітуди, стартове значення при подачі живлення
 • налаштовується ПІ-регулятор (Kp, TI) від одного із входів або їх комбінації
 • налаштовується позиційний регулятор від одного із входів
 • налаштовується IP-адреса та маска мережі (MAC автоматично)
 • сервісні функції - захист меню паролем, час напрацювання пристрою, регулювання підсвічування, скидання до заводських налаштувань та ін.Вбудований WEB-сервер забезпечує зручність адміністрування значної кількості СУІМ 0/20-05 на об’єкті. Для цього достатньо мати доступ через HTTP та браузер.

Доступно декілька сторінок:

 • index.html загальна сторінка з основними параметрами и та посиланнями на решту сторінок
 • admin.html симуляція лицьової панелі дозволяє бачити вміст екрану та керувати кнопками (якщо це дозволено у відповідному меню)
 • settings.html сторінка, яка містить таблицю налаштувань з меню, значення яких було змінено. Можна включити розширений вигляд із усіма без виключення налаштуваннями.На основі SCADA розроблена програма для роботи з СУІМ 0/20-05 по протоколах Modbus/TCP та TFTP. Використовується для оновлення прошивки, вивчення, перевірки, менеджменту пристроїв на підприємстві (коли їх багато).

Сканер СУІМ 0/20-05 в мережі підприємства працює по протоколу TFTP. Сканується або заданий діапазон адрес, або список пристроїв із зовнішнього файлу. Сканер будує таблицю СУІМ в мережі із IP-адресою та версією програми кожного. Оновлення прошивки СУІМ, при потребі, виконується двома кліками в таблиці сканера.

Основні можливості при роботі через Modbus:

 • кожен екземпляр СУІМ 0/20-05 відкривається в власному вікні. Кількість вікон не обмежена
 • можна переглядати графіки будь-яких тегів як в реальному часові, так і архівні
 • по кнопці "Таблиця тегів" доступні всі змінні СУІМ в вигляді тегів з описом кожного
За допомогою СУІМ ми виконували системи управління практично будь-яким обладнанням цукрового заводу

З 2005 по 2024 р. нами виготовлено та встановлено на 19 цукрових заводах 1118 екземплярів пристрою

Починаючи з номера 223, СУІМ 0/20-05 випускається з інтерфейсом Ethernet (HTTP-сервер, Modbus/TCP-сервер та оновлення програми)
Розробка, виготовлення, тестування та підтримка СУІМ 0/20-05 виконується нами без сторонніх організацій, що дозволяє нам покращувати програму пристрою із накопиченням досвіду його використання.

+Про нас  Новини  Контакти  Історія+Впроваджено+Агарський  1 продукт+Ак-Суйський  Продуктове  Підварка  ВКУ  Сушка  Очистка  Вапнякове  Клеровка+Волоконовський  Очистка соку  1 продукт  Рафінад+Гнідавський  Дифузія  Дефекація  Сатурація  Фільтри соку  Випарка  Фільтри сиропу  1 продукт  2-3 продукт  Збірники+Дмитротаранівський  Дифузія+Дубенський  Випарка  Фільтрація МВЖ+Збараж  1 продукт+Каіндинський  Дифузія  Очистка соку  Фільтри 1с  Фільтри 2с  Випарка+Новопокровський  Продуктове+Парафіївський  Дифузія+Скідельський  Продуктове  Сушка+Старокостянтинів  Дифузія  1 продукт  2-3 продукт  Кристалізатори+Теофіполь   Дифузія  Очистка соку  Фільтрація 2  Випарка  1 продукт  2-3 продукт+Ульянівський  Дифузія+Хоростків  Збірники+Шепетівка   Дифузія  1 продукт+Етапи робіт  Обстеження   Проектування  Програмування  SCADA  Виготовлення  Поставка  Монтаж+Пропозиції   Бункер буряку  Бурякорізки  Антисептик   Преса  Дифузія  Дефекосатурація  Фільтри МВЖ  Випарна установка   Вакуум-апарат  Кристалізатори+Обладнання  Контролери+Датчики  Термометри  СВЧ-аналізатор  Тиск  Рівень  Густиноміри  Витрата рідини  Витрата пари  рН-метри  Ваги+Виконавчі мех.  Арматура  ЧП  Пневмообладнання  Електрообладнання−Розробки+SCADA-Lite  Конфігурація  Мнемосхеми  Користувачі  Повідомлення  Керування  Basic  Графіки  Журнали  Звіти  СУИМ  Віскозиметр  Кондуктометр  Управління фільтром  Пульт для ТЕ-4  АРМ технолога  Живлення TSX Micro  Обмежувач струму+Партнери  Замовники  Колеги  Постачальники


  Паста МАГМАС

Orphus