Магмас-
 Автоматик
комплексна автоматизація цукрового виробництва

SCADA. Конфігурація

Розроблена нами SCADA представляє собою пакет, що складається з додатків, виконавчих модулів та бібліотеки візуальних компонентів.

Для проектування SCADA-додатків використовується програма ScadaConfig.
Ця програма поєднує в собі функції редактора конфігурації проекту, відладчик, і виконавчої системи на стороні сервера.
Під конфігурацією проекту мається на увазі вся сукупність налаштувань SCADA, що описують конкретний об'єкт автоматизації.
Зовнішній вид програми ScadaConfig

Далі розглядаються основні етапи розробки конфігурації.

1 Складання дерева конфігурації апаратури

1.1 На цьому етапі визначаються і налаштовуються компоненти для доступу до контроллерів. При необхідності виконується імпорт символічних імен з програми Unity Pro (PL7).

1.2 Можна запустити конфігурацію на виконання й бачити вміст пам'яті контроллера.

1.3 Визначаються характеристики бази даних і TCP-сервера

 

2 Складання дерева тегів, користувачів, рецептів

2.1 На цьому етапі описуються теги об'єкту автоматизації.

Тег - ідентифікатор, що описує характеристики технологічного параметру: найменування, розмірність фізичної величини, тип значення, адреса в контроллері, функції перетворення сигналу і т.д.

Теги формуються в каталоги. Це не тільки спрощує навігацію по дереву конфігурації, але дає можливість формувати "довгі" імена тегів, використовуючи імена батьківських каталогів.

Одна з головних особливостей редактора - можливість табличного редагування властивостей елементів конфігурації, що забезпечує високу швидкість розробки при малій кількості помилок.

 

2.2 Асоціативні мітки забезпечують простий спосіб зіставити значенню тега текстові повідомлення з різними колірними атрибутами.

 

2.3 Далі співставляється список користувачів системи та їх групи. Будь-якому тегу можна встановити його "власника" зі списку користувачів чи груп. Це дозволить  обмежувати доступ на змінювання значення тега зі сторони користувачів системи.

 

2.4 Для реалізації механізму рецептів та дистанційного управління виконавчими механізмами формуються каталоги "Рецепти" і "Дистанційне управління". Об'єкти в цих папках містять посилання на вже існуючі теги. В результаті отримуємо зручну для сприйняття структуру каталогів рецептів.

+Про нас  Новини  Контакти  Історія+Впроваджено+Агарський  1 продукт+Ак-Суйський  Продуктове  Підварка  ВКУ  Сушка  Очистка  Вапнякове  Клеровка+Волоконовський  Очистка соку  1 продукт  Рафінад+Гнідавський  Дифузія  Дефекація  Сатурація  Фільтри соку  Випарка  Фільтри сиропу  1 продукт  2-3 продукт  Збірники+Дмитротаранівський  Дифузія+Дубенський  Випарка  Фільтрація МВЖ+Збараж  1 продукт+Каіндинський  Дифузія  Очистка соку  Фільтри 1с  Фільтри 2с  Випарка+Новопокровський  Продуктове+Парафіївський  Дифузія+Скідельський  Продуктове  Сушка+Старокостянтинів  Дифузія  1 продукт  2-3 продукт  Кристалізатори+Теофіполь   Дифузія  Очистка соку  Фільтрація 2  Випарка  1 продукт  2-3 продукт+Ульянівський  Дифузія+Хоростків  Збірники+Шепетівка   Дифузія  1 продукт+Етапи робіт  Обстеження   Проектування  Програмування  SCADA  Виготовлення  Поставка  Монтаж+Пропозиції   Бункер буряку  Бурякорізки  Антисептик   Преса  Дифузія  Дефекосатурація  Фільтри МВЖ  Випарна установка   Вакуум-апарат  Кристалізатори+Обладнання  Контролери+Датчики  Термометри  СВЧ-аналізатор  Тиск  Рівень  Густиноміри  Витрата рідини  Витрата пари  рН-метри  Ваги+Виконавчі мех.  Арматура  ЧП  Пневмообладнання  Електрообладнання−Розробки−SCADA-Lite  Конфігурація  Мнемосхеми  Користувачі  Повідомлення  Керування  Basic  Графіки  Журнали  Звіти  СУИМ  Віскозиметр  Кондуктометр  Управління фільтром  Пульт для ТЕ-4  АРМ технолога  Живлення TSX Micro  Обмежувач струму+Партнери  Замовники  Колеги  Постачальники


  Паста МАГМАС

Orphus