Магмас- Автоматик |
комплексна автоматизація цукрового виробництва |
Розроблена нами SCADA представляє собою пакет, що складається з додатків, виконавчих модулів та бібліотеки візуальних компонентів.
Для проектування SCADA-додатків використовується програма ScadaConfig.
Ця програма поєднує в собі функції редактора конфігурації
проекту, відладчик, і виконавчої системи на стороні сервера.
Під конфігурацією проекту мається на увазі вся
сукупність налаштувань SCADA, що описують конкретний об'єкт
автоматизації.
Зовнішній вид програми ScadaConfig
Далі розглядаються основні етапи розробки конфігурації.
1.1 На цьому етапі визначаються і налаштовуються компоненти для доступу до контроллерів. При необхідності виконується імпорт символічних імен з програми Unity Pro (PL7).
1.2 Можна запустити конфігурацію на виконання й бачити вміст пам'яті контроллера.
1.3 Визначаються характеристики бази даних і TCP-сервера
2.1 На цьому етапі описуються теги об'єкту автоматизації.
Тег - ідентифікатор, що описує характеристики технологічного параметру: найменування, розмірність фізичної величини, тип значення, адреса в контроллері, функції перетворення сигналу і т.д.
Теги формуються в каталоги. Це не тільки спрощує навігацію по дереву конфігурації, але дає можливість формувати "довгі" імена тегів, використовуючи імена батьківських каталогів.
Одна з головних особливостей редактора - можливість табличного редагування властивостей елементів конфігурації, що забезпечує високу швидкість розробки при малій кількості помилок.
2.2 Асоціативні мітки забезпечують простий спосіб зіставити значенню тега текстові повідомлення з різними колірними атрибутами.
2.3 Далі співставляється список користувачів системи та їх групи. Будь-якому тегу можна встановити його "власника" зі списку користувачів чи груп. Це дозволить обмежувати доступ на змінювання значення тега зі сторони користувачів системи.
2.4 Для реалізації механізму рецептів та дистанційного управління виконавчими механізмами формуються каталоги "Рецепти" і "Дистанційне управління". Об'єкти в цих папках містять посилання на вже існуючі теги. В результаті отримуємо зручну для сприйняття структуру каталогів рецептів.
Перетворювач тиску Сафир
Кульовий кран TYCO із пневмоприводом
Фрагмент мнемосхеми випарного відділення Гнідавського заводу (конденсатний збірник)
СВЧ-аналізатор концентрації Berthold LB-565. Вакуум-апарати Ак-Суйського заводу
Фрагмент шнека похилого дифузійного апарату ДС-12