Магмас-
 Автоматик
комплексна автоматизація цукрового виробництва

SCADA. Користувачі

Для доступу до виконавчої системи SCADA-Light зі сторони користувача необхідна реєстрація. Реєстрація користувача доступна як при старті системи, так і під час його роботи. Підсистема реєстрації і контролю користувачів дає можливість протоколювати моменти початку і закінчення роботи клієнта, забезпечує перегляд значень тегів, змінених в процесі роботи конкретного користувача.

Для вибору користувача зі списку й вводу його пароля пропонується вікно реєстрації.


Поточний користувач відображається в головному вікні мнемосхеми поруч з кнопкою, призначеною для зміни користувача.

Список користувачів зберігається в окремій базі даних і доступний для всіх SCADA-додатків підприємства, що дає можливість, наприклад, головному технологу запускати SCADA-додатку з різних комп'ютерів локальної мережі і для реєстрації використовувати свій обліковий запис.

Для управління списком користувачів й груп користувачів, призначення прав є вікно "Адміністрування користувачів", яке викликається із конфігуратора ScadaConfig:

Як видно із картинки, кожному користувачу можна визначити такі характеристики:

 • Імя, пароль - використовуються для ідентифікації користувача
 • Цех, Ф.И.О., Привітання - розширена інформація про користувача
 • Файл фото
 • Права користувача:
  • Дозволити зміну паролю - користувач може самостійно, без адміністратора системи змінювати свій пароль
  • Редагування конфігурації - право вносити будь-які зміни в конфігурації
  • Адміністрування користувачів - право на редагування списка користувачів та їх властивостей
  • Вихід з системи після завершення зміни - автоматичний вихід з системи поточного користувача після закінчення періоду його роботи. Ця міра змушує змінщика знову реєструватися в системі, але вже під своїм обліковим записом

Розклад роботи підприємства і, відповідно, час автоматичного виходу користувача з системи визначається в таблиці:

 

Кожному користувачу можна надати список додатків, в яких він може реєструватися, і його права для конкретного додатку. Для позначення будь-якої програми використовується символ *:

 

Права користувача для додатку:

 • Змінювання завдань - користувач має право змінювати значення тегів - наприклад "Збірник\Заданий рівень"
 • Змінювання налаштувань - право змінювати теги зі значенням атрибута SecurityLevel вище, ніж SecurityNone (зазвичай це технологічні налаштування)
 • Дистанційний режим - право перемикати режим управління виконавчими механізмами "дистанційний"/"автоматичний", а також право управляти в дистанційному режимі
 • Управління рецептами - дозволено відновлення рецептів із бази даних і завантаження їх в ПЛК

Інформація про користувачів завжди доступна із дерева конфігурації:

 

В конфігурації існує можливість для будь-якого тега привласнити властивість Owner групу "власників" зі списка користувачів. При спробі змінити значення тега, наприклад "Різка буряків\Завдання оберти", буде виконана перевірка  на наявність в списку групи, приписаний до Owner, поточного користувача системи. Якщо умова не виконується, зміна тега буде відхилена:

В модулі, який забезпечує доступ клієнтських комп'ютерів до SCADA-сервера, має можливість встановити фільтр по IP-адресам. Це дає можливість допуску до управління технологічним процесом тільки певні робочі місця.

Підсистема управління користувачами дає можливість визначити в даний момент часу перелік активних користувачів:

і історію їх реєстрації:

+Про нас  Новини  Контакти  Історія+Впроваджено+Агарський  1 продукт+Ак-Суйський  Продуктове  Підварка  ВКУ  Сушка  Очистка  Вапнякове  Клеровка+Волоконовський  Очистка соку  1 продукт  Рафінад+Гнідавський  Дифузія  Дефекація  Сатурація  Фільтри соку  Випарка  Фільтри сиропу  1 продукт  2-3 продукт  Збірники+Дмитротаранівський  Дифузія+Дубенський  Випарка  Фільтрація МВЖ+Збараж  1 продукт+Каіндинський  Дифузія  Очистка соку  Фільтри 1с  Фільтри 2с  Випарка+Новопокровський  Продуктове+Парафіївський  Дифузія+Скідельський  Продуктове  Сушка+Старокостянтинів  Дифузія  1 продукт  2-3 продукт  Кристалізатори+Теофіполь   Дифузія  Очистка соку  Фільтрація 2  Випарка  1 продукт  2-3 продукт+Ульянівський  Дифузія+Хоростків  Збірники+Шепетівка   Дифузія  1 продукт+Етапи робіт  Обстеження   Проектування  Програмування  SCADA  Виготовлення  Поставка  Монтаж+Пропозиції   Бункер буряку  Бурякорізки  Антисептик   Преса  Дифузія  Дефекосатурація  Фільтри МВЖ  Випарна установка   Вакуум-апарат  Кристалізатори+Обладнання  Контролери+Датчики  Термометри  СВЧ-аналізатор  Тиск  Рівень  Густиноміри  Витрата рідини  Витрата пари  рН-метри  Ваги+Виконавчі мех.  Арматура  ЧП  Пневмообладнання  Електрообладнання−Розробки−SCADA-Lite  Конфігурація  Мнемосхеми  Користувачі  Повідомлення  Керування  Basic  Графіки  Журнали  Звіти  СУИМ  Віскозиметр  Кондуктометр  Управління фільтром  Пульт для ТЕ-4  АРМ технолога  Живлення TSX Micro  Обмежувач струму+Партнери  Замовники  Колеги  Постачальники


  Паста МАГМАС

Orphus